Czwartek 21.06.2018

Witamy w EduPage!

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, zmiany w zastępstwach, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

•             WAŻNE! - Obrazek 1List_Prezesa_KRUS.pdf

• Klauzula  informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679        z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku  z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku.

•

W dniu 14 maja uczniowie klas VI, VII, II i III gimnazjum wraz z opiekunkami: Anną Wodzińską, Agnieszką Gibasiewicz, Anną Walczykowska, Wiolettą Sidorowicz

i organizatorką wycieczki – Katarzyną Linką udali się do Łodzi. Pierwszym punktem wyjazdu była znajdująca się w Manufakturze Arena Laser Games, gdzie wszyscy podzieleni

na zespoły wzięli udział w laserowej grze komputerowej. Kolejnym punktem wyjazdu był posiłek w restauracji McDonald’s i projekcja filmu w kinie Ciemna City. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Parku Trampolin Saltos, gdzie pod okiem trenera ćwiczyli skoki i salta na trampolinach. Wszyscy zmęczeni, ale w znakomitych humorach wrócili do domów.

• Święto 3 Maja jest jednym z dwu świąt narodowych Polski. Jest to wydarzenie bardzo ważne dla każdego Polaka, które podobnie jak święto 11 listopada przypomina o tożsamości i odrębności narodowej Polaków.

Dzień  ten powinien być utrwalony w świadomości młodego pokolenia
    w każdym czasie historycznym, a szczególnie w okresie tworzenia się struktur ponadnarodowych w Europie, bowiem świadomość przeszłych losów i więzi
    z pradziadami to świadomość odrębności narodowej w jednoczącej się Europie.

• Obchody Dnia Patryka w naszej szkole.

Innowacja pedagogiczna-projekt - Obrazek 1

• „Są dziwy w niebie i na ziemi,

o których ani śniło się waszym filozofom.

William Shakespeare

W dniu 21 marca w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu gimnazjalnego.
    W tym roku projekt był pod wieloma względami wyjątkowy. Po pierwsze – to ostatni projekt realizowany przez uczniów gimnazjum, po drugie z racji na niewielką ilość uczniów – realizowany przez całą klasę w ramach jednej grupy, po trzecie –  przybyli goście zaproszeni zostali do teatru, gdzie uczestniczyli w niezwykłym obrzędzie. Przedmiotem „badań” uczniów  było bowiem dzieło Adama Mickiewicza „Dziady” (cz. II).

• Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich - Kolonii
    Szkoła Podstawowa w Kowalach Pańskich - Kolonii,