Piątek 19.10.2018

Witamy w EduPage!

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, zmiany w zastępstwach, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

• Stypendia Towarzystwa Samorządowego 2018

W dniu 9 października 2018 r. w Szkole Podstawowej  im. Marii Skłodowskiej - Curie Kawęczynie odbyło się wręczenie stypendiów Towarzystwa Samorządowego uczniom naszej gminy. Na uroczystość przybyli: prezes TS w Koninie pan Ireneusz Niewiarowski, wójt Gminy Kawęczyn pan Jan Nowak, przewodniczący Rady Gminy Kawęczyn pan Piotr Gebler, wiceprzewodniczący Rady Gminy Kawęczyn pan Sylwester Kasprzak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie pani Arleta Biegańska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich – Kolonii pani Ewa Kałużna, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych pani Ewa Wojtczak, koordynatorzy programów stypendialnych Towarzystwa Samorządowego, stypendyści wraz z rodzicami. Zaproszonych gości powitała dyrektor pani Arleta Biegańska, następnie głos zabrali prezes TS pan Ireneusz Niewiarowski i wójt Gminy Kawęczyn pan Jan Nowak.

Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej

Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich - Kolonii

w roku szkolnym 2018/2019

5 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. Strażaków  Polskich w Kowalach Pańskich - Kolonii odbyła się uroczystość  ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Gośćmi tej uroczystości byli: Wójt Gminy Kawęczyn p. Jan Nowak, dyrektor szkoły p.Ewa Kałużna, Przewodniczący Rady Gminy Kawęczyn p. Piotr Gebler, dyrektor przedszkola  p. Dorota Młynarska, Prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego p. Jan Tygielski, Radni Gminy Kawęczyn: p. Bożena Kolenda,  p. Krystyna Brzychcy, p. Andrzej Jaworski, pielęgniarka szkolna p. Urszula Augustyniak oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie klasy drugiej z wychowawczynią p. Beatą Gibasiewicz. Pierwszoklasistów przywitali wierszem  starsi uczniowie z kl. II szkoły podstawowej. Uczniowie klasy pierwszej pod okiem wychowawczyni p. Elżbiety Szymanowskiej  przygotowali  montaż słowno – muzyczny.     Po części artystycznej odbyło się uroczyste ślubowanie, podczas którego dzieci przyrzekały, że będą zawsze sumiennie i pilnie uczyć się i godnie reprezentować swoją szkołę. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły p. Ewa Kałużna ogromnym ołówkiem dokonała aktu pasowania pierwszaków. Uczniowie otrzymali z tej okazji pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez rodziców i zaproszonych gości.  Następnie rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście         i uczniowie klasy pierwszej udali się na

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek, 28 września 2018 roku, Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich już po raz drugi włączyła się w ogólnoświatową akcję, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki- głównie tabliczki mnożenia. Ten dzień to dobra okazja, aby po wakacjach przypomnieć sobie jej znajomość, a jednocześnie dobrze się bawić. To także szansa dla dorosłych, aby dać się przepytać dzieciom. Ideę tego dnia krótko przypomniała uczniom naszej szkoły p. Ewa Sobolewska podczas krótkiego apelu.  W tym roku koordynatorki akcji, p. E. Sobolewska i M. Wiatrowska, włączyły do pomocy matematyczki z naszej szkoły, które obowiązkowo przepytały wszystkich uczniów podczas lekcji matematyki. Ponadto „tabliczkowy sztab” działał w klasie „0”, gdzie pod okiem nauczycielki, uczniowie sprawdzali się nawzajem. Ci, którzy dobrze zaliczyli krótki sprawdzian z tabliczki, otrzymywali stosowny certyfikat. Do zabawy dały się wciągnąć panie z obsługi szkoły i udowodniły, że i one nie zapomniały tabliczki. Akcja łączy zabawę z nauką, więc z pewnością będzie kontynuowana. Do zobaczenia zatem za rok w ostatni piątek września!

• OGŁOSZENIE!

W DNIU 20 września 2018 r.
    (tj. czwartek)
    o godz. 16.00

ODBĘDZIE SIĘ  ZEBRANIE
    Z RODZICAMI
    .

• Nowy rok szkolno-katechetyczny rozpoczęty.

smileyInauguracja nowego roku 2018/2019 - Obrazek 1

• Proszę zapoznać się z poniższym dokumentem.

Ogłoszenie - Obrazek 1plakat_rekrutacja.pdf

• Dowozy i odwozy uczniów do Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich
    w Kowalach Pańskich – Kolonii

DOWOZY:

Nazwa miejscowości

Nazwa przystanku

LEŚNICTWO

MŁODZIANÓW

MŁODZIANÓW

DZIEWIĄTKA

•  - Obrazek 1Uroczyste rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego
    3 września 2018r. Mszą Św. w kościele parafialnym o godz. 10.00., po Mszy św.
    o godz. 11.00 spotkanie w szkole.

• Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich - Kolonii
    Szkoła Podstawowa w Kowalach Pańskich - Kolonii,