Nawigacja

 • Ważne!

  Zaproszenie na wywiadówkę

   

  Szanowni Rodzice!

   

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców uczniów naszej szkoły na wywiadówkę, która odbędzie się 9 maja 2019 r. o godzinie 16oo .

   

   

  W programie:

  1. Spotkanie Rodziców z wychowawcami
   i naucycielami.
  2. spotkanie rady rodziców z dyrektorem szkoły.

   

                                                                                                                    Dyrektor

  Nauczyciele

 • 3 Maja 2019 w naszej szkole i parafii.

  3 Maja 2019 w naszej szkole i parafii. - Obrazek 1

 • Komunikat dyrektora

  Kowale Pańskie, 05.04.2019 r.

   

  KOMUNIKAT

   

          W związku z planowanym strajkiem pracowników oświaty od 8 kwietnia 2019 r. dyrektor Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich –Kolonii informuje, że szkoła zapewni uczniom zajęcia opiekuńcze.

   

  Z poważaniem

  Ewa Kałużna

 • Konkurs recytatorski 2019r

  W dniu 27.03.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich - Kolonii odbyły się eliminacje gminne konkursu recytatorskiego STRZAŁKOWO 2019  pt. „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa” (Julian Tuwim „Słowo i ciało”)

  Celem konkursu było poznawanie literatury i promowanie kultury języka polskiego, stworzenie możliwości zainteresowania dzieci ojczystym i światowym dorobkiem poetyckim.

  Uczniów oceniała komisja w składzie: pani  Ewa Kiwak – Kierownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie z filią w Turku, pani Elżbieta Kalinowska – Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Kawęczyn z siedzibą w Kowalach Pańskich, pani Violetta Kończak – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie, pani Angelika Dzikowska –  nauczyciel Szkoły Podstawowej  im. płk. pil. Stanisława Jakuba Skarżyńskiego w Skarżynie, pani Anna Jankowska – nauczyciel  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych, pani Beata Gibasiewicz – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Strażaków  Polskich w Kowalach Pańskich – Kolonii.

  Komisja oceniała: dobór repertuaru, walory artystyczne, kulturę słowa i ogólną prezentację. Uczniowie prezentowali wysoki poziom recytatorski. W przerwie konkursu uczestnicy udali się na słodki poczęstunek. Po długich obradach jury do etapu rejonowego wyłoniło następujące osoby:

  1. Nikola Maciaszczyk - Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kawęczynie
  2. Kinga Błaszczyk - Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie
  3. Wiktoria Bartczak - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych
  4. Julia Kolasińska -  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych
  5. Patrycja Szymańska - Szkoła Podstawowa im. płk. pil. Stanisława Jakuba Skarżyńskiego w Skarżynie
  6. Maja Skolimowska -Szkoła Podstawowa im. Strażaków  Polskich w Kowalach Pańskich – Kolonii
  7. Łucja Statucka- Szkoła Podstawowa im. Strażaków  Polskich w Kowalach Pańskich - Kolonii

   

  Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani upominkami  i dyplomami.

  Organizatorkami konkursu od wielu lat są nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowlach Pańskich – Kolonii. Nagrody i dyplomy dla uczniów oraz podziękowania dla nauczycieli ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna
  w Kawęczynie z siedzibą w Kowalach Pańskich oraz Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich – Kolonii Organizatorzy zapraszają miłośników recytacji na „STRZAŁKOWO 2020”

                                                            Konkurs recytatorski 2019r - Obrazek 1

   

 • Komunikat

  Administrator Danych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych

   

  Inspektorem Ochrony Danych jest
  Pani Ewa Galińska, z którą mogą  się Państwo  skontaktować pod numerem telefonu:531 641 425
  lub elektronicznie za pomocą poczty   e-mail:
  inspektor@osdidk.pl

 • Ważne!

  Ważne! - Obrazek 1

   

  Pytania ze strony Rodziców i Uczniów można kierować do dyrektora szkoły oraz do Kuratorium Oświaty w Poznaniu na adres mailowy: rekrutacja@ko.poznan.pl 
  a także na adres mailowy: rekrutacja@men.gov.pl

 • Koncert kolęd

  Koncert kolęd

           W dniu 13 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich  odbył się koncert kolęd z udziałem zaproszonych gości, rodziców, uczniów i lokalnej  społeczności. W atmosferę świąt wprowadziła nas uczennica kl. VIII, która zaśpiewała utwór „Uciekali, uciekali”. Następnie uczniowie klasy I i II wykonali jasełka na wesoło. Przez cały czas towarzyszył im szkolny chór, który w przerwach między aktami grał na fletach oraz śpiewał pastorałki, najstarsze kolędy i zimowe piosenki. Jasełka wywołały burzę emocji - od śmiechu aż do wzruszeń.  Wystąpili  Lucyfer z diabłami, i anioły – postacie te przybliżyły codzienny spór zła z dobrem. Dobro odniosło zwycięstwo i obwieściło ludziom dobrej woli nowinę o Jezusie malusieńkim, który urodził się w Betlejem Z darami, obietnicami i podarkami przybyli: wójt, policjant, lekarz, nauczycielka, murarz, taksówkarz, uczniowie i dzieci. Przesłaniem było zakończenie, które brzmiało: „Niestety już finał, czas tak szybko leci, więc teraz poważnie, o czym marzą dzieci. By naszym rodzicom kochać było dane, a wszystkie dzieciaki czuły się kochane. By zażegnać wszystko to, co ludzi różni, aby nasze ręce nie spotkały próżni. By ludzie uśmiechem witali się co dzień, strudzonym nie brakło już miejsca w gospodzie. Aby nikt przed nikim nie musiał czuć strachu,  a biedni, bezdomni mieli skrawek dachu. Aby każdy głodny siadł do pełnej miski, a w drzwi samotnego zapukał ktoś bliski. By policja i lekarze nie mieli zajęcia, a rodziny wyszły dobrze nie tylko na zdjęciach. Już finał, finału, panowie i panie, więc jakie z tej szopki wynika przesłanie? Jeden wielki Polak, mądry kto go słucha, by odnowić ziemię wezwał kiedyś Ducha. A my mu pomóżmy w tej wielkiej potrzebie i odnowę ziemi zacznijmy od siebie.”
       Na tym jeszcze nie koniec, w atmosferę świątecznej krzątaniny i porządków wprowadziły nas dziewczynki  z klasy I i II, tańcząc z mopami w rytm contry z mottem: „najpierw prezentów  przygotowanie potem świąteczne elfów sprzątanie”.  Przed  finałem  uczniowie klasy IV a i IV b zaśpiewali : „Nie miały aniołki” oraz „Gore gwiazda”. Następnie jingle bells rock w skarpetkach świątecznych w odtańczyli uczniowie klas IV – VIII i III gimnazjum. Wszyscy uczestnicy koncertu zatańczyli finałowy taniec w czapeczkach Mikołaja
  z chusteczkami do utworu jingle bells. 

        Święta to czas obdarowywania się prezentami. Na naszym koncercie też nie mogło ich zabraknąć. Mikołaj w towarzystwie reniferów przybył i zaczarował piosenką -„Ding dong, spadł już śnieg”, którą wykonał razem z dziećmi. Na koniec prowadzący złożyli życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim zebranym. Pani dyrektor Ewa  Kałużna podziękowała
  za obecność, a aktorów nagrodziła  gromkimi  brawami.  Rada Rodziców przygotowała kiermasz świąteczny z pysznymi ciasteczkami i pierniczkami oraz stroikami świątecznymi wykonanymi przez uczniów i wychowawców poszczególnych klas. Wszystkim, którzy ten przedświąteczny wieczór spędzili razem z nami, serdecznie dziękujemy.

  Beata Gibasiewicz

  Agnieszka Gibasiewicz

   

  Koncert kolęd - Obrazek 1

   

   

 • Konkurs - Tato, mamo, nie pal przy mnie!

  Konkurs - Tato, mamo, nie pal przy mnie! - Obrazek 1

 • DZIEŃ PATRIOTY I PATRIOTKI _XXI w.

                                                   DZIEŃ PATRIOTY I PATRIOTKI _XXI w.
  Ojczyzna! Słowo, pojęcie, wartość, codzienność i dzień odświętny. Ojczyzna moja, Twoja, nasza. Ojczyzna własna, ukochana, biedna, sponiewierana, walcząca, ginąca, zwycięska. Polska prawdziwie wolna, niepodległa trwa, przekroczyła próg drugiego tysiąclecia. Wiążemy z nią tak wiele nadziei, choć dręczy nas niemniej niepokojów i rozterek. Na drogowskazach polskich dróg do przyszłości tak wiele jeszcze pytań.
  W całej szkole rozbrzmiewały śpiewy, gdyż każda klasa 9 listopada pragnęła zaśpiewać jedną z dowolnie wybranych pieśni patriotycznych, zanim się rozpoczęły biliśmy Rekord dla Niepodległej śpiewając o godz. 11:11 nasz hymn narodowy. 
  W trakcie występów szkolnych najwięcej braw zebrał Dawid G. z kl. VI  śpiewając piosenkę –Pamięć w nas.
  Marysia D. odczytała  rozprawkę. Możemy też oglądać wszystkie prace plastyczne wykonane przez uczniów, całą galerię mogli obejrzeć rodzice w czasie półwywiadówki.
  10 listopada uczniowie zaprezentowali się w trakcie gminnych obchodów święta niepodległości, gdzie pierwszoklasiści brawurowo wykonali poloneza. 
  11 listopada świętowaliśmy wspólnie z mieszkańcami i parafianami w kościele Siedmiu Boleści NMP w Kowalach prezentując nasze dokonania artystyczne na rozpoczęcie Mszy św. za Ojczyznę. 
  W konkursie Piłsudski na plakaty –zorganizowanym przez bibliotekę publiczną w powiecie – wyróżnienie otrzymała praca plastyczna ucz. kl. VIII Klaudii A.
  Świat wartości i postaw Ireny Sendlerowej- wokół tego tematu skupiliśmy się na zakończenie i tutaj na uznanie zasługuje film zrealizowany przy użyciu technik komputerowych w opracowaniu dziewcząt z III gim, a w rolę Sendlerowej wcieliła się Kasia T., dziewczęta wykorzystały tez monolog wewnętrzny bohaterki w oparciu o materiał z youtube. 
  15 listopada br. sfinalizowaliśmy wszystkie zaplanowane działania , o których pisaliśmy wcześniej w tym wykonanie Patriotycznego drzewa , Klasowej Księgi Bohaterów Narodowych-znalazły się tam postacie Poli Negri, doktora esperanto, Janusza Kusocińskiego , przygotowanie występów artystycznych /patrz galeria zdjęć /, choć czekamy jeszcze na obchody 100-lecia powstania wielkopolskiego.
                                                                                                                                    „Jeszcze Polska nie zginęła…”

   

  DZIEŃ PATRIOTY I PATRIOTKI _XXI w. - Obrazek 1

 • Dzień języków

  Dzień języków - Obrazek 1

 • Halloween

  Halloween - Obrazek 1

 • Wyjazd do Łodzi

  Wyjazd do Łodzi - Obrazek 1

 • STO LAT POLSKO!

  Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich –Kolonii
  STO LAT POLSKO!
  Ojczyzna! Słowo, pojęcie, wartość, codzienność i dzień odświętny. Ojczyzna moja, Twoja, nasza. Ojczyzna własna, ukochana, biedna, sponiewierana, walcząca, ginąca, zwycięska. Polska prawdziwie wolna, niepodległa trwa, przekroczyła próg drugiego tysiąclecia. Wiążemy z nią tak wiele nadziei, choć dręczy nas niemniej niepokojów i rozterek. Na drogowskazach polskich dróg do przyszłości tak wiele jeszcze pytań.
  Mottem przewodnim naszych działań postanowiliśmy uczynić słowa Jana Pawła II , który  1981 roku w Watykanie powiedział: Ojczyzna jest darem i zadaniem.
  We wrześniu przystąpiliśmy do projektu Dzień Patrioty i Patriotki XXI w.
  Uczniowie klasy pierwszej obejrzeli krótki film animowany ”Polak Mały!” dostępny na platformie Youtube.pl, który stał się inspiracją do wykonania plakatów poświęconych polskim symbolom narodowym.
  Do końca października przesłaliśmy też 100 pozdrowień na 100-lecie Odzyskania Niepodległości, włączając się do ogólnopolskiej akcji życzeń. Do nas też nadeszły życzenia ze szkół z różnych zakątków Polski.
  Jesteśmy Wielkopolaninami, stąd nasze zainteresowanie 100- leciem wybuchu Powstania Wielkopolskiego, tymczasem klasa gimnazjalna wykonała gazetkę tematyczną na szkolnym korytarzu.
  Gimnazjaliści wykonali też biało –czerwone kwiaty, na razie są one elementem jesiennej dekoracji, ale posłużą nam w szkole i kościele w czasie występów artystycznych. Na lekcjach plastyki uczniowie wykonają kolaż „Patriotyczne drzewo”, złożą się na nie obrazy malarstwa polskiego pokazujące wydarzenia  szczególnie te z czasów zaborów. 
  Uczniowie klasy szóstej losowali karteczki z imionami i nazwiskami Polaków, którzy szczególnie zasłużyli się w walce o odzyskanie niepodległości w czasie zaborów. Wyszukiwali w różnych źródłach dostępnych w bibliotece informacji na jej temat, zawierającą podstawowe dane biograficzne, z wyjaśnieniem na czym polegała jej walka o odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz wykonanie odręcznego portretu. W ten sposób powstanie „Klasowa Księga Bohaterów Narodowych”, która pozostanie w bibliotece, aby uczniowie innych klas mogli zapoznać się z jej treścią.
  W całej szkole rozbrzmiewały śpiewy, gdyż każda klasa 9 listopada pragnęła zaśpiewać jedną z dowolnie wybranych pieśni patriotycznych, zanim się rozpoczęły biliśmy Rekord dla Niepodległej śpiewając o godz. 11:11 nasz hymn narodowy.
  10 listopada uczniowie zaprezentowali się w trakcie gminnych obchodów święta niepodległości, gdzie pierwszoklasiści brawurowo wykonali poloneza. 
  11 listopada świętowaliśmy wspólnie z mieszkańcami i parafianami w kościele Siedmiu Boleści NMP w Kowalach prezentując nasze dokonania artystyczne na rozpoczęcie Mszy św. za Ojczyznę.
  „Jeszcze Polska nie zginęła…”


   

 • List MEN

        Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                        

   

   

   

  Szanowni Państwo,

  Rodzice i Opiekunowie, 

   

  w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

   

  W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

   

  Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii,na Węgrzech, Słowacji,Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

   

   

  Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

   

  Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

   

  Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
  z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

   

  Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

   

   

  Z wyrazami szacunku

   

   

  Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
  Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny

 • Wyjazd do Miejskiego Domu Kultury w Turku na przedstawienie „Skąd nasz ród”

  Wyjazd do Miejskiego Domu Kultury w Turku na przedstawienie „Skąd nasz ród”

    

   

      W dniu 8 listopada uczniowie klas IVa, IVb i V wraz z opiekunkami: Anną Wodzińską, Joanną Jaros oraz organizatorką wyjazdu Katarzyną Linką udali się do Miejskiego Domu Kultury w Turku na przedstawienie „Skąd nasz ród”.  Spektakl zaprezentowany przez aktorów Artenes Teatr przybliżył uczniom wydarzenia z historii Polski oraz dzieła legendarne przedstawiające początki państwa polskiego (m.in. „O Popielu i Mysiej Wieży”, „O królu Kraku i księżniczce Wandzie”, „O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach”). Przedstawienie wywarło na naszych uczniach duże wrażenie. Z zainteresowaniem śledzili losy Mieszka I, który zastanawia się nad losami kraju i postanawia w przebraniu wyruszyć w podróż, aby zapoznać się z opinią ludu. Spotyka Wikingów, którzy planują najazd na tereny Polan. Dzięki temu spotkaniu do ataku na Polan nie dochodzi, a Mieszko postanawia wzmocnić kraj poprzez unię z cywilizacją chrześcijańską…

 • Wywiadówka

  Zapraszamy rodziców na wywiadówkę, która odbędzie się

  15 listopada (tj. czwartek) 2018

  o godz. 16:00.

 • Ogłoszenie

  Uwaga !

  12 listopada 2018r. jest dniem wolnym od zajęć szkolnych.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich - Kolonii
  Szkoła Podstawowa w Kowalach Pańskich - Kolonii,
  Kowale Pańskie - Kolonia 34,
  62-704 Kawęczyn

 • Sekretariat 632887267
  Dyrektor 632887286

Galeria zdjęć