Partnerzy/Przyjaciele szkoły

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
  • Egzaminy Ósmoklasisty

    25,26,27 maja godz.9.00

    Źródło: Kraina Innowacji

  • Światowy Dzień Pszczół

    Wspominamy wizytę Pana pszczelarza ❤❤❤🐝🐝🐝🐝

  • Tydzień z naszym patronem…

    Pierwszy tydzień maja w naszej szkole przebiegał pod hasłem „Tydzień z naszym patronem” Świętowanie Dnia Patrona zbiegło się z powrotem do szkoły uczniów klas I-III i to oni swoimi działaniami zaakcentowali Dzień Strażaka. W klasach I-III było wspólne śpiewanie piosenek
    o strażakach, wykonywanie tematycznych rysunków, oglądanie i przymierzanie, oczywiście za dużych jeszcze, mundurów strażackich, galowego i bojowego oraz nauka resuscytacji krążeniowo- oddechowej, no bo przecież strażacy ratują życie i pomagają, zgodnie z mottem „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Oczywiście co najmniej połowa chłopców deklaruje, że chce w przyszłości zostać strażakami, następców więc nie powinno zabraknąć. Uczniowie klas starszych, w formie zdalnej, na godzinach wychowawczych poznawali specyfikę zawodu strażaka, jej charakter i wyjątkowość. Utwierdzili  się w przekonaniu, że nasz patron jest niezwykły i jesteśmy z takiego patrona dumni. Ponadto zostali zapoznani z ćwiczeniami wchodzącymi w skład  testów sprawnościowych, którym poddawani są kandydaci do szkół pożarniczych i aplikujący do pracy w PSP. Mieli też okazję  sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pożarnictwa rozwiązując testy z konkursów pożarniczych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Było bardzo trudno, bo testy te wymagają rozległej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Nie mniej jednak warto przypomnieć, że Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich- Kolonii może się pochwalić niemałymi sukcesami w tym turnieju. Również i tę działalność wstrzymała pandemia, gdyż od dwóch lat konkursy nie odbywają się. Trzeba mieć jednak nadzieję, że w przyszłości wrócimy do tego konkursu z bogatymi tradycjami. Bo kto, jak kto, ale uczniowie ze szkoły Strażaków Polskich powinni posiadać bogatą wiedzę o swoich patronach…

    Spotkanie z Patronem miało miejsce także w ramach zajęć świetlicowych, a w ich trakcie  dzieci również miały okazję poznać naszego patrona.

     

     

  • Uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dzień Strażaka

    W dniu 3 Maja w kościele parafialnym odbyła się Msza Św. łącząca uroczystości kościelne, państwowe i szkolne. Wzięły w niej udział: poczty sztandarowe uczniów naszej szkoły i OSP z Kowali Pańskich, przedstawiciele władzy Gminy Kawęczyn, radni, sołtysi, społeczność szkolna z dyrektorem i nauczycielami oraz parafianie.

    Dzień 3 maja to dla społeczności szkoły w Kowalach Pańskich-Kolonii ważna data. Na ten dzień zaplanowano obchody Dnia Patrona, którym są Strażacy Polscy. Imię to nadano jej w 2017 roku, a  w październiku ubiegłego roku przekazano szkole sztandar. Tegoroczna uroczystość miała być więc pierwszą uroczystością z udziałem sztandaru. Miała, bo
    w uroczystym świętowaniu przeszkodziła pandemia koronawirusa i z konieczności obchody musiały być bardzo skromne.

    W tym dniu poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę, strażaków i parafian, podczas której miał okazję po raz pierwszy zaprezentować się szerszej społeczności. Było dostojnie, podniośle i godnie, a uczniowie, którzy wchodzili w skład pocztu sztandarowego stanęli na wysokości zadania i, mimo tremy, wspaniale wypadli. Byli to: Daria Spychała, Oliwia Człapa i Szymon Janicki oraz Marta Kapłonek, Aleksandra Galas i Mateusz Augustowski.

    Po mszy poczty sztandarowe, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz
    z dyrektor szkoły Agnieszką Gibasiewicz, nauczycielkami  i strażakami, udali się na cmentarz parafialny, gdzie zapalili znicz i odmówili modlitwę pod obeliskiem: „W hołdzie zmarłym strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalach Pańskich”.

    Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka obchodzonego 4 maja, w podziękowaniu  za służbę strażaków i ich  oddanie, uczniowie szkoły Strażaków Polskich nagrali życzenia dla wszystkich strażaków, które zamieścili w mediach społecznościowych szkoły.

  • Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie

     

    GITD organizuje konkurs na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego.

    Tegoroczny konkurs jest dedykowany dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 15 lat. W skrócie jest to konkurs literacki na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego.

    Konkurs jest prowadzony w trzech kategoriach wiekowych: 10 - 11 lat, 12 - 13 lat oraz 14 - 15 lat.

    Głównym celem konkursu jest edukacja i promowanie właściwych postaw oraz popularyzacja wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród jego najmłodszych uczestników.

    Szczegółowe informacje w linku poniżej lub u wychowawców klas

    https://gitd.gov.pl/.../konkurs-na-najciekawsze.../

    Szczegółowe informacje i zgłoszenia do konkursu "Jestem asertywny" u wychowawców klas

  • Zbieramy używane, niepotrzebne telefony komórkowe

  • Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022

    KOMUNIKAT MEN!

    Ogłaszamy terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

     

    Terminy te nie dotyczą szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz szkół dla dorosłych  na rok szkolny 2021/2022. Harmonogramy do tych szkół będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.

    Najważniejsze informacje

    • Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.
    • Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.
    • Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.
    • Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.
    • W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
    • W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021 r.
    • Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
    • Ogłoszony harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające (o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).
    • W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w tabeli.
    • Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
    • Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).
  • Dzień Strażaka

    Życzenia od społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich - Kolonii dla wszystkich strażaków. Dziękujemy, że jesteście.

  • Komunikat MEN

    Warszawa, 30 kwietnia 2021 r.

     

    Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki
    w szkołach i placówkach

     

    Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

     

    Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki.

     

    Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej

     

    • Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają  do nauki stacjonarnej w szkole.

     

    Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym również w zakresie praktycznej nauki zawodu.

     

    • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
    • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

     

    Kształcenie w szkołach specjalnych i ośrodkach od 4 maja do 30 maja

     

    • Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych specjalnych na terenie całego kraju wracają do stacjonarnej nauki w szkole, w której działa też świetlica szkolna.
    • Od 4 do 30 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych specjalnych oraz szkół ponadpodstawowych specjalnych funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, a także szkół zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w szkole. O prowadzeniu zajęć w szkole, tak jak dotychczas, decyduje dyrektor szkoły.
    • Od 4 maja br. w ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych, tak jak do tej pory, będzie możliwość realizacji zajęć w bezpośrednim kontakcie dziecka lub ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia, za zgodą rodziców dzieci i uczniów posiadających odpowiednio orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych lub opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
    • Od 17 maja br. ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze będą pracowały w trybie stacjonarnym. 

     

    Kształcenie zawodowe i praktyki zawodowe od 4 do 30 maja

     

    Przez cały maj zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu będą odbywały się na dotychczasowych zasadach. Oznacza to, że dyrektorzy szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego mogą zorganizować zajęcia praktyczne w miejscu ich prowadzenia, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 16 godzin tygodniowo.

     

    Praktyki zawodowe mogą być realizowane stacjonarnie w miejscu ich prowadzenia. Zachowano jednocześnie możliwość zrealizowania praktyk zawodowych w innych formach wprowadzonych w okresie pandemii.

     

    Zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu (zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe) mogą być prowadzone stacjonarnie u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych, o ile w podmiotach tych nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu uczniów lub słuchaczy.

     

    Uczniowie wszystkich klas branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, będą realizowali zajęcia praktyczne u pracodawców w pełnym wymiarze godzin.

     

    Turnusy dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników, które rozpoczęły się przed 30 maja 2021 r., będą mogły być dokończone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

     

    Kształcenie sportowe od 4 do 30 maja

     

    W przypadku klas IV-VIII ze szkół: sportowych, mistrzostwa sportowego, z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego oraz szkół ponadpodstawowych sportowych, szkół ponadpodstawowych mistrzostwa sportowego, oddziałów sportowych w szkołach ponadpodstawowych ogólnodostępnych i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ponadpodstawowych ogólnodostępnych zajęcia sportowe realizowane na podstawie programów szkolenia realizuje się w miejscu ich prowadzenia lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, wyłącznie w zakresie, w jakim z programu szkolenia wynika możliwość ich realizacji z wykorzystaniem tych metod i technik.

     

    Podstawa prawna

    Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (czeka na publikację w Dzienniku Ustaw).

    Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 3 maja 2021 r.

     

    Departament Informacji i Promocji

    Ministerstwo Edukacji i Nauki

  • Umiem pływać!

    HARMONOGRAM WYJAZDÓW  - PROJEKT UMIEM PŁYWAĆ 2021

     

    1. 5.05.2021 (środa)
    2. 105.2021 (środa)
    3. 19.05.2021 (środa)
    4. 26.05.2021 (środa)
    5. 2.06.2021 (środa)
    6. 9.02021 (środa)
    7. 16.06.2021 (środa)
    8. 23.06.2021 (środa)
    9. 30.06.2021 (środa)
    10. 7.07.2021 (środa)

    Ruszamy z projektem Umiem Pływać 2021. Zajęcia odbywać będą się w Krytej Pływalni w Turku, w każdą środę od 5.05.2021 r. w godz. 16:30 – 18:00. Godziny zbiórek przy szkołach:

    SP Skarżyn – 15:15

    SP Tokary – 15:30

    SP Kawęczyn – 15:40

    SP Kowale Pańskie – 15:50

    Opiekunami (podczas przejazdów oraz w szatniach Pływalni) będą pracownicy                     UG Kawęczyn. Podczas zajęć na basenie opiekę nad dziećmi sprawować będą instruktorzy pływania. Proszę aby poinformować rodziców dzieci uczestniczących                    w projekcie. W razie pytań proszę o kontakt Marcin Mazurek – koordynator projektu,               726 – 460 – 552.

  • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

     

    Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

     

    Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia do 30 września, według stanu na dzień 31 marca 2021 r.

    Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy.

    Podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis internetowy.

    W Urzędzie Gminy w Kawęczynie udostępnione jest miejsce do dokonania samospisu internetowego wraz z niezbędną pomocą do wypełnienia  aplikacji spisowej.

    Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99.

    Jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie mógł samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy lub telefoniczne na infolinii spisowej, pomogą mu w tym rachmistrzowie telefoniczni.

    Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. i będą dzwonić z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

    Z uwagi na epidemię rachmistrzowie nie będą realizować wywiadów bezpośrednich (i odwiedzać osób w domach) aż do odwołania.

                                                                                                             

    Informacja opracowana przez Gminne Biuro Spisowe w Kawęczynie

  • Powszechny Spis Ludności i Mieszkań 2021.

  • Rekrutacja do klasy I zakończona

    Komunikat dyrektora!

    Szanowni Państwo, rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2021/2022 zakończona.

    Do klasy I  zostało przyjętych czternastu uczniów.
    Mamy jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy. Trwa rekrutacja uzupełniająca.

    Z poważaniem dyrektor szkoły.

  • Światowy Dzień Ziemi

    Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych oraz placówek oświatowych w celu promowania postaw proekologicznych w społeczeństwie. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie jest w naszej szkole. W ramach lekcji biologii i przyrody uczniowie zapoznali się z filmem dotyczącym problemów zanieczyszczenia środowiska. Dodatkowo uczniowie klasy czwartej wzięli udział w programie EkoEkserymentarium, w którym w trakcie gry edukacyjnej (https://ekoeksperymentarium.pl/ ) uczyli się jak oszczędzać energię elektryczną i wodę we własnym domu. Natomiast uczniowie klasy ósmej wykonali zdjęcia, które przedstawiają ich sposób na dbanie o środowisko. 

  • Święto Matematyki

    Prace konkursowe klasy 6a: ciasto matematyczne.

    Prace konkursowe klasy 8: wiersze o matematyce.

    Prace konkursowe klasy 4: "Świat z figur geometrycznych" - prace plastyczne.

    Prace konkursowe klasy 7: plakat na temat liczby π (pi).

    Prace konkursowe klasy 6b: rebusy i krzyżówki matematyczne.

  • Akcja Żonkile

    Zapraszamy do udziału w Akcji Żonkile, poniżej link do szablonu żonkila i sposobu jego wykonania

  • Nowa strona pod adresem w budowie zgodnie z wymaganiami:

    http://gk-sp-kowalepanskie.stronydlaoswiaty.com

     

     

  • Konkurs

  • "Budka dla Dudka"

    Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich – Kolonii włączyli się w akcję „Budka dla dudka” wykonali skrzynki lęgowe, które później rozwiesili w okolicy domów i szkoły. Pomogli w ten sposób ptakom w założeniu rodzin i doczekaniu potomstwa.

  • Pomóżmy ptakom przetrwać zimę

     

    Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie włączyli się w akcję organizowaną przez Szkolne Koło Wolontariatu. Wykonali recyklingowe karmniki dla ptaków i dokarmiali je całą zimę.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję :)

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich - Kolonii
    Szkoła Podstawowa w Kowalach Pańskich - Kolonii,
    Kowale Pańskie - Kolonia 34,
    62-704 Kawęczyn
  • Sekretariat 632887267
    Dyrektor 632887286

Galeria zdjęć