Uwaga!
Plac zabaw i boiska szkolne przy Zespole Szkoł w Kowalach Pańskich nieczynne do odwołania w związku z termomodernizacją budynku szkoły i remontem budynku gospodarczego.
Podsumowanie konkursów zorganizowanych przez bibliotekę szkolną
W dniu 2 marca odbyło się podsumowanie konkursów przeprowadzonych w bibliotece szkolnej. Były to: konkurs skierowany do uczniów klas II – III na laurkę dla szkolnej biblioteki z racji miesiąca bibliotek szkolnych oraz konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV-VI na plakat promujący bibliotekę. Nagrody otrzymali:
a) klasa II a:
b) klasa II b:
c) klasa III:
d) klasy IV-VI:
Wyróżnienia natomiast otrzymali
Dziękujemy Uczniom za zaangażowanie, a Wychowawcom za okazaną pomoc, która przyczynia się do podnoszenia poziomu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!!!
Wyjazd do Młodzieżowego Domu Kultury w Turku
24 lutego uczniowie klas I, II i III gimnazjum oraz VI szkoły podstawowej pod opieką pań Joanny Jaros, Ewy Sobolewskiej oraz Katarzyny Linki udali się do Młodzieżowego Domu Kultury w Turku na przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza a zrealizowane na podstawie II cz. „Dziadów”. Spektakl opracowany specjalnie z myślą o młodym widzu, oparty w dużej mierze na scenach plastyczno-muzycznych spodobał się bardzo naszym uczniom.
Konkurs – język angielski
W dniu 22 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych odbył się I Gminny Konkurs Języka Angielskiego z Macmillanem. Wzięło nim udział pięcioro uczniów naszej szkoły, którzy rozwiązywali test jednakowy dla uczestników wszystkich poziomów. Wśród nich najlepszy wynik uzyskała Marta Kapłonek, która zdobyła II miejsce w kategorii klas IV. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych !!!
Konkurs Matematyczny Kangur
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny wywodzi się z Australii, gdzie został zorganizowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O`Hallorana. W 1990 roku po raz pierwszy zorganizowano go w Europie. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich – od klasy II szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Ma on charakter jednorazowego testu, a zadania na danym poziomie są jednakowe dla uczestników pochodzących z wszystkich krajów uczestniczących w konkursie. W Polsce patronat nad konkursem sprawują Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Polskie Towarzystwo Matematyczne. W tym roku w rejonie konińskim w konkursie, który odbył się 16 marca wzięło udział 4 389 uczniów. Wśród nich było 47 uczniów naszej szkoły (5 gimnazjalistów i 42 uczniów ze szkoły podstawowej).
W dniu 12 czerwca w Domu Kultury Oskard w Koninie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Uczestniczyły w nim 3 uczennice naszej szkoły, które uzyskały wysokie wyniki. Są to:
- Zuzanna Linka z klasy IV – wynik bardzo dobry,
- Natalia Tomczyk z klasy III – wynik wyróżniający,
- Alicja Durczyńska z klasy IIa – wynik wyróżniający.
Gratulujemy i życzymy naszym uczniom kolejnych sukcesów w następnych edycjach konkursu!!!
Mistrz Pięknego Czytania
W dniu 6 kwietnia 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kowalach Pańskich odbyły się gminne eliminacje konkursu czytelniczego „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania.” W tym roku czwartoklasiści z wszystkich szkół Gminy Kawęczyn zmierzyli się
z tekstami popularnego pisarza literatury dziecięcej Łukasza Wierzbickiego. Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Linka, która – jak wszyscy uczestnicy- przeczytała dwa fragmenty pochodzące z książek Łukasza Wierzbickiego. Nasza reprezentantka pokonała swoich rówieśników i w dniu 25 kwietnia uczestniczyła w finale konkursu, który odbył się
w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku. Po części konkursowej, w ramach nagrody odbyło się spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, który
w niezwykle inspirujący i barwny sposób opowiadał o swoich podróżach i przygodach
z literaturą. Organizatorami konkursu są Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Turku.
Zespół Szkół w Kowalach Pańskich
W dniach 11 i 12 kwietnia uczennice klasy II gimnazjum przeprowadziły w klasie III szkoły podstawowej oraz w oddziale przedszkolnym zajęcia wprowadzające uczniów w atmosferę zbliżającej się Wielkanocy. Wstępem do wspólnej zabawy było przeczytanie dzieciom tekstów związanych z tą tematyką. Uczniowie pracowali w grupach: przygotowali koszyczek wielkanocny, wkładając do niego pokolorowane rysunki świątecznych dań, poznali symbolikę poszczególnych potraw, opowiedzieli też o znanych im zwyczajach i tradycjach świątecznych. Wiele emocji wzbudziło oczywiście przypomnienie Poniedziałku Wielkanocnego oraz tradycji śmigusa – dyngusa, tym bardzkiej, że teorii towarzyszyła praktyka – polewanie wodą z dyngusówek. Najwięcej jednak radości sprawiło wszystkim poszukiwanie czekoladowych jajeczek ukrytych w różnych miejscach sali lekcyjnej. W nagrodę każdy mógł skosztować słodkiego symbolu świątecznego.
Poniżej potrzebne informacje w sprawie stypendium na nowy rok szkolny.
ogloszenie_o_programie-gimnazjum_2017-2018.doc
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
13 czerwca 2017r. uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej uczestniczyli Gminnym Konkursie Językowym „ Anglomaniacy”, zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie. Wszyscy uczestnicy w miłej atmosferze rywalizowali ze sobą rozwiązując testy , a następnie prezentowali swoje ulubione piosenki w języku angielskim. Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w kategorii klas IV ( Marta Kapłonek, Zuzanna Linka, Natalia Krawczyk), oraz III miejsce w kategorii klas VI
( Wiktoria Poniedziałek, Olga Pawlaczyk, Oliwia Tomczyk). Uczennica klasy IV Natalia Krawczyk, otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenki w języku angielskim.
Zapraszam do zapoznania się z poniższym dokumentem.
Wycieczka
do Centrum Edukacji i Rozrywki
„Kropka” w Koninie
W dniu 12 maja 2017 roku uczniowie klasy II a szkoły podstawowej wspólnie z wychowawczynią panią Barbarą Walaszczyk i opiekunem panią Agnieszką Gibasiewicz uczestniczyli w wycieczce do konińskiego Centrum Edukacji i Rozrywki – Park Makiet Mikroskala „Kropka”. Celem wycieczki było wzmocnienie więzi koleżeńskich poprzez wspólne spędzanie czasu wolnego, kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania i radzenia sobie w miejscach publicznych oraz nauczanie poprzez zabawę.
W konińskim centrum nasi wychowankowie wzięli udział w projekcji krótkiego filmu pt. „Zostań moją przyjaciółką” nagranego w nowej technologii 6 D. Film był ciekawą i atrakcyjną przygodą dla naszych wychowanków, dostarczył wielu nowych, realistycznych efektów specjalnych, takich jak: ruchome fotele, wiejący wiatr, krople wody, dym oraz banki mydlane. Po filmie pracownicy centrum zaprosili naszych uczniów na ucztę wrażeń wzrokowych i dotykowych do Parku Makiet Mikroskala. Mieliśmy tam możliwość obejrzenia makiet o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym, a każda z nich była oryginalna i niezwykła. Makiety przedstawiały historię Polski i świata, sceny popularnych filmów np.„Titanic”, „Gwiezdne wojny”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się makieta wesołego miasteczka pełna kolorów i świateł oraz makieta epoki dinozaurów, a także interaktywne kolejki przejeżdżające przez krainę postaci ze znanych wszystkim bajek. Niektóre makiety wyposażone były w interaktywne części, które widz mógł sam uruchomić oraz w prezentacje multimedialne. Dużą atrakcją wśród dzieci cieszył się tor kulkowy, który pozwalał oddać się bez reszty zabawie. Ponadto zaproszono nas do sali, gdzie uczniowie pod okiem instruktora mogli samodzielnie wykonać postacie z małych brył sześciennych, które zabrali ze sobą do domu. W drodze powrotnej uśmiechnięte dzieci dzieliły się między sobą wrażeniami oraz omawiali najciekawsze atrakcje w centrum.
Nauka przez zabawę!
Więcej w albumie fotograficznym. Zapraszamy!
W NASZEJ BIBLIOTECE
W okresie od 28 marca 2017r. do 27 kwietnia 2017r. w bibliotece szkolnej podjęto działania mające na celu propagowanie postaw proekologicznych, prospołecznych oraz edukacji kulturalnej.
W ramach współpracy z nauczycielami uczącymi w szkole zorganizowano zajęcia podczas których uczniowie klasy IV i III szkoły podstawowej poznali zasady orgiami
i wykonali motyle, posługując się tą techniką. Prace zostały wyeksponowane na gazetce bibliotecznej wraz
z informacjami na temat pochodzenia i rozwoju sztuki orgiami. Ponadto na lekcjach zajęć technicznych uczniowie klasy I – III gimnazjum poznali technikę decoupagu i ozdobili w ten sposób szklane naczynia - słoiki, butelki. Prace wraz z gazetką informacyjną zaprezentowano w bibliotece szkolnej.
Przed Wielkanocą uczennice gimnazjum przeprowadziły warsztaty dla uczniów
klasy III szkoły podstawowej oraz dla dzieci z oddziału zerowego znajdującego się w szkole. Wstępem do wspólnej zabawy było przeczytanie dzieciom tekstów związanych z tą tematyką świąteczną. Uczniowie pracowali w grupach: przygotowali koszyczek wielkanocny, wkładając do niego pokolorowane rysunki świątecznych dań, poznali symbolikę poszczególnych potraw, opowiedzieli też o znanych im zwyczajach i tradycjach świątecznych. Wiele emocji wzbudziło oczywiście przypomnienie Poniedziałku Wielkanocnego oraz tradycji śmigusa – dyngusa, tym bardzkiej, że teorii towarzyszyła praktyka – polewanie wodą z dyngusówek. Najwięcej jednak radości sprawiło wszystkim poszukiwanie czekoladowych jajeczek ukrytych w różnych miejscach sali lekcyjnej.
W nagrodę każdy mógł skosztować słodkiego symbolu świątecznego. To działanie przyczyniło się do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz
do kultywowania tradycji i zwyczajów.
Współpraca z nauczycielami przyrody, biologii i geografii polegała na propagowaniu postaw proekologicznych i prozdrowotnych – w klasie IV szkoły podstawowej przeprowadzono zajęcia na temat: „Jak być zdrowym?” a efekty prac grup wyeksponowano na szkolnym korytarzu. Przeprowadzono też pogadanki na temat Międzynarodowego Dnia Ziemi (22 kwietnia)
i przygotowano materiały edukacyjne na ten temat.
Działalność charytatywna realizowana jest poprzez zbiórkę nakrętek. W pobliżu sali bibliotecznej przygotowano pojemnik na plastikowe nakrętki i w ten sposób włączono się
w ogólnopolską akcję, której celem jest pomoc chorym dzieciom. Zebrane nakrętki przekazywane są jednej z pań nauczycielek, która jest w stałym kontakcie z firmą recyklingową.
Uczniowie chętnie uczestniczyli w proponowanych formach aktywności. Pracowali
z dużym zaangażowaniem. Przyczyniło się to do podniesienia ich świadomości, pogłębienia wiedzy oraz kształtowania właściwych postaw.
K.L
Więcej prac w albumie fotograficznym. Zapraszamy do oglądania
Serdecznie zapraszamy rodziców na zebranie, które odbędzie się
27.04.2017r o godzinie 16.00
Zebranie ogólne w świetlicy szkolnej, a następnie spotkanie z wychowawcami
w klasach.
Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół w Kowalach Pańskich.