Partnerzy/Przyjaciele szkoły

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
  • Dzień owoców i warzyw

    Znalezione obrazy dla zapytania owoce i warzywa

  • Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego

    Znalezione obrazy dla zapytania tenis stołowy gif

    WIOSENNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO


    Dnia 21.03.2017 r. odbył się Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego dla uczniów klas IV – VI
    Szkoły Podstawowej w Kowalach Pańskich
    Klasyfikacja w kategorii chłopcy kl. IV – VI
    1. Oliwier Mintus – kl. VI
    2. Bartosz Janik – kl. VI
    3. Jakub Frątczak – kl. V
    Klasyfikacja w kategorii dziewcząt kl. IV – VI 
    1. Monika Poniedziałek – kl. IV
    2. Wiktoria Poniedziałek – kl. VI
    3. Klaudia Andrzejewska – kl. VI
    Uczniowie otrzymali nagrody w postaci piłek do siatkówki i koszykówki, a pozostali uczestnicy drobne gadżety. 


    Anna Wodzińska

  • 21 marca Dzień Wiosny i projekty gimnazjalne

    Wielkopolska słodka jak miód…


    W dniu 21 marca, w ramach realizacji gimnazjalnego projektu edukacyjnego "Wielkopolska miodem płynąca", uczniowie klasy II Gimnazjum w Kowalach Pańskich sfinalizowali swoją czteromiesięczną pracę. Dziewczęta na kilka chwil zmieniły się 
    w pszczółki a chłopcy w … trutnie? Podzieleni na cztery grupy tematyczne prezentowali Życie w ulu – grupa biologiczna, Czym różni się miód sztuczny od miodu pszczelego? – grupa chemiczna, Czy pszczoły znają geometrię? – grupa matematyczna, Przyczyny i skutki wymierania pszczół – grupa informatyczna.
    Owady stanowią najliczniejszą gromadę w królestwie zwierząt naszej planety. Zadaniem projektu było przybliżenie budowy tego owada i jego społeczności w formie pokazu i prezentacji. W formie krótkiej charakterystyki uczniowie zapoznali z funkcjami jakie każdy osobnik w zależności od wieku i budowy pełni w życiu ula. Uświadomili rodzicom i kolegom jaką ważną rolę odgrywają te owady w produkcji rolniczej i bioróżnorodności. Przy współpracy z pszczelarzem p. Marcinem Bugałą przybliżyli produkty jakie pozyskujemy z pracy tych owadów i ich właściwości odżywcze i zdrowotne. 
    Z wnioskami z doświadczeń zapoznali zgromadzonych młodzi chemicy. Pokazali, że miód sztuczny rozpuszcza się w wodzie od razu. Ciekawa była też tzw. metoda stożka. Przelewając oba miody z łyżeczki do naczynia tworzą cienką strużkę. Miód naturalny tworzy górkę, czyli stożek, natomiast miód sztuczny rozlewa się na boki. 
    Następnym zagadnieniem, jakim zajęła się młodzież, to wielokąty foremne. Drugoklasiści poszukiwali informacji na ten temat w różnorakich źródłach. Uczniowie obliczali pola i obwody tych figur oraz badali, gdzie w otaczającym świecie można spotkać wielokąty foremne.
     Nie zabrakło także słodkiej przekąski w postaci ciasteczek z odrobiną miodu. A temu wszystkiemu towarzyszyła piosenka o pszczółce Mai, która na chwilę zagościła w naszej szkole…
    - Owoce, warzywa, rośliny paszowe, m.in. jabłka, gruszki, truskawki, pomidory, papryka, migdały, słonecznik, kawa, herbata, lucerna – gatunków tych jest naprawdę wiele. Zboża 
    (np. pszenica, ryż, kukurydza), które stanowią znaczną część naszej diety, są w większości wiatropylne. Jednak załamanie się populacji owadów zapylających fatalnie wpłynęłoby na dostępność większości najbardziej odżywczych składników naszej diety, takich jak owoce i warzywa oraz składników pasz niezbędnych w przemyśle nabiałowo-mięsnym – stwierdzili nasi informatycy. 
    Warto więc pamiętać o pszczołach, bo kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia. Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania. Zabraknie więc roślin, potem zwierząt, wreszcie przyjdzie kolej na człowieka…jak powiedział Karol Darwin.

    Ewa Grzybek

  • Konkurs recytatorski STRZAŁKOWO 2017

    W dniu 20 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Kowalach Pańskich odbył się etap gminny konkursu recytatorskiego Strzałkowo 2017 r. ph. „ Czerwieńcie, zieleńcie się słowa…”.

    Każdą ze szkół podstawowych z terenu Gminy Kawęczyn reprezentowało pięcioro uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych.  Zadaniem komisji konkursowej, w skład której weszły panie: Marianna Ochocka – Dyrektor Centrum Kultury w Dobrej oraz Małgorzata Przygońska- Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Malanowie, było wyłonienie pięciu recytatorów, którzy wezmą udział w etapie rejonowym konkursu.

    Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

    1. Maja Skolimowska- uczennica Szkoły Podstawowej w Kowalach Pańskich- Kolonii;
    2. Łukasz Jaworski – uczeń Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych;
    3. Patrycja Szymańska- uczennica Szkoły Podstawowej im. płk.pil. Stanisława Jakuba Skarżyńskiego w Skarżynie;
    4. Dawid Leończuk- uczeń Szkoły Podstawowej im. płk.pil. Stanisława Jakuba Skarżyńskiego w Skarżynie;
    5. Nikola Maciaszczyk- uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie.

     

    Zwycięzcom gratulujemy i życzmy powodzenia w etapie rejonowym.

  • Wyjazd do Młodzieżowego Domu Kultury w Turku

    Znalezione obrazy dla zapytania teatrWyjazd do Młodzieżowego Domu Kultury w Turku

     

        24 lutego uczniowie klas I, II i  III gimnazjum oraz VI szkoły podstawowej pod opieką pań Joanny Jaros, Ewy Sobolewskiej oraz Katarzyny Linki udali się do Młodzieżowego Domu Kultury w Turku na przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza a zrealizowane na podstawie II cz. „Dziadów”. Spektakl opracowany  specjalnie z myślą o młodym widzu, oparty w dużej mierze na scenach plastyczno-muzycznych spodobał się bardzo naszym uczniom.

     

    K.L.

  • Podsumowanie konkursów zorganizowanych przez bibliotekę szkolną

    Znalezione obrazy dla zapytania ksiązkiPodsumowanie konkursów zorganizowanych przez bibliotekę szkolną

     

           W dniu 2 marca 2017 r. odbyło się podsumowanie konkursów przeprowadzonych
    w bibliotece szkolnej. Były to: konkurs skierowany do uczniów klas II – III na laurkę
    dla szkolnej biblioteki z oraz konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV-VI na plakat promujący bibliotekę.

     

    Nagrody otrzymali:

    a)klasa II a:

                    I miejsce – Kinga Laskowska

                          II miejsce - Julia Krawczyk

                         III miejsce – Nikola Andrzejewska

     

    b)klasa II b:

                    I miejsce – Karol Stasiak

                          II miejsce – Maja Skolimowska

                         III miejsce – Justyna Jaśkiewicz

     

    c) klasa III:

                    I miejsce – Aniela Mazurek

                          II miejsce – Mateusz Orligóra

                         III miejsce – Amelia Kluska

    d) klasy IV-VI:

                     I miejsce – Jowita Tomczak (klasa IV), Ewelina Jaśkiewicz ( klasa V), Amelia                 

                                       Czelusta (klasaV)

     

    Wyróżnienia otrzymali: Milena Augustowska, Julia Jaworska, Adam Chmiela, Dominika Pawlak, Kacper Spychała, Klaudia Tylka, Anna Marcinkowska, Patryk Iglikowski, Wiktoria Graczyk, Adrianna Galas, Julia Czapla, Natalia Linka, Bartosz Łazuga, Jakub Mazurek, Patrycja Pawlak, Julita Pusta, Hubert Janik, Bartosz Sulej, Natalia Tomczyk

     

     

    Dziękujemy Uczniom za zaangażowanie, a Wychowawcom za okazaną pomoc, która przyczynia się do podnoszenia poziomu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!!! 

     

    K.L.

     

     

  • Sukces Gimnazjum w Kowalach Pańskich  na turnieju „ Młodzież zapobiega pożarom”

    Sukces Gimnazjum w Kowalach Pańskich  na turnieju „ Młodzież zapobiega pożarom”

    W dniu 04.03.2017 r. Gimnazjum w Kowalach Pańskich z dużym sukcesem zaprezentowało się na XIX Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.Natalia Górska,uczennica klasy II gimnazjum, reprezentowała Gminę Kawęczyn na Eliminacjach Powiatowych OTWP. Natalia zajęła drugie miejsce w powiecie i tylko krok dzielił ją od awansu do etapu wojewódzkiego.

    Eliminacje Powiatowe przebiegały w innej formie niż dotychczas, ponieważ uczniowie
    w pierwszej części rozwiązywali test składający się z 40 pytań zamkniętych z 4 wariantami odpowiedzi, wśród których tylko jeden był poprawny. Tylko  te osoby, które w części pisemnej zajęły trzy pierwsze miejsca, przechodziły do etapu drugiego. W drugiej rundzie finaliści  udzielali odpowiedzi ustnych na 5 pytań teoretycznych i 2 praktyczne. Uczniowie odpytywani byli w obecności wszystkich zebranych, odpowiadali do mikrofonu, co potęgowało stres i tremę, pomimo tego Natalia bardzo dobrze sobie poradziła, uzyskując taką samą liczbę punktów jak zwycięzca turnieju. Niestety, o klasyfikacji końcowej zadecydowała niewielka różnica punktów z części pierwszej, czyli testu pisemnego.

    Natalii serdecznie gratulujemy,tym bardziej, że wszyscy uczestnicy, ich opiekunowie oraz obserwatorzy, wśród których znalazło się wielu znawców tematyki pożarniczej, zgodnie orzekli, iż tegoroczne pytania były wyjątkowo trudne.

  • Wieczór Nauki w Zespole Szkół Rolniczych CKU w Kaczkach Średnich

    Wieczór Nauki w Zespole Szkół Rolniczych CKU w Kaczkach Średnich

    Uczniowie klasy III gimnazjum w dniach 03-04.03.2017 r. wzięli udział w Wieczorze Nauki, zorganizowanym przez ZSR CKU w Kaczkach Średnich, którego celem głównym była preorientacja zawodowa, czyli przygotowanie do wyboru dalszej drogi kształcenia gimnazjalistów połączona
    z przedstawieniem oferty edukacyjnej ZSR w Kaczkach Średnich,  ale także wspólna nauka i zabawa.

    Na uczniów czekało wiele atrakcji, w pierwszym dniu  m.in. warsztaty w profesjonalnym studiu nagrań, edukacja w wirtualnym świecie, jazda gokartem, warsztaty kulinarne, zapoznanie
    z popularnym w ostatnich czasach kierunkiem transport i spedycja (wraz z ćwiczeniami praktycznymi J ), pokazy drukarek 3D i hologramów, czyli zapoznanie z nowinkami w marketingu reklamowym, prezentacja  innowacyjnych technik wykorzystywanych w budownictwie, pokazy kamery termowizyjnej, warsztaty z fotowoltaiki, eksperymenty chemiczne, „tortury polonistyczne” oraz prezentacja branży hotelarskiej. Pomimo tak napiętego grafiku uczniowie na zakończenie wieczoru bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach sportowych przygotowanych przez wuefistów na sali gimnastycznej. Następnego dnia, tuż po śniadaniu, na uczniów czekało szkolenie dla przyszłych kierowców, a także warsztaty z pedagogiem i psychologiem , w których uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli.

    Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom ZSR, którzy w tak sympatyczny sposób
    i w przemiłej atmosferze zapoznali nas z ofertą edukacyjną szkoły,  przybliżyli zawody przyszłości
     a także być może pomogli, niezdecydowanym jeszcze gimnazjalistom, w dokonaniu  ważnego wyboru, przed jakim stoją nasi tegoroczni absolwenci.

     

     

  • Niecodzienny Patron

    Niecodzienny Patron

     

     

    Zespół Szkół w Kowalach Pańskich w poprzednim roku szkolnym rozpoczął procedurę nadania imienia szkole.

    Po okresie przygotowawczym zaproponowano trzech kandydatów, a spośród nich, po wyborach przeprowadzonych wśród rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, wyłoniono zwycięzcę  - Strażaków Polskich.

    Obecnie szkoła realizuje harmonogram, w którym zawarte są różnorodne działania mające na celu przybliżenie społeczności szkolnej idei pracy strażaków.

    Dotychczas zrealizowano już konkursy plastyczne i polonistyczne m.in. pisanie dyktanda
    o tematyce pożarniczej. Uczniowie wzięli udział także w konkursach zewnętrznych: plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom”, zajmując I, II i III miejsce w różnych kategoriach,
    i w Eliminacjach Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” gdzie gimnazjalistka Natalia Górska zajęła I miejsce i będzie reprezentować gminę w eliminacjach powiatowych.

    W dniu 27 lutego 2017 r. naszą szkołę odwiedzili strażacy zawodowi zamieszkujący na terenie obwodu Zespołu Szkół w Kowalach Pańskich, a pracujących w jednostkach PSP
    w Koninie, Turku, Kaliszu i Poddębicach. W większości to absolwenci naszej szkoły. Wśród przybyłych gości znaleźli się: mł. kpt. Robert Niestrata; asp. sztab. Daniel Krawczyk; st. asp. Szymon Woźniak; mł. asp. Robert Przybyła; mł. ogn. Arkadiusz Gołdyka i sekc. Jakub Begiert. Naszym absolwentem jest również mł. bryg. Arkadiusz Przybyła – Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, który przyjął zaproszenie, lecz niestety obowiązki służbowe nie pozwoliły mu na uświetnienie swoją osobą tego spotkania.

    Strażacy w ciekawy sposób opowiedzieli o swojej pracy, a następnie odpowiadali na liczne pytania uczniów naszej szkoły. Przy okazji tej wizyty wręczono nagrody w dotychczas przeprowadzonych konkursach:

    - plastycznym na ilustrację do książki – „Jak Wojtek został strażakiem” kl. II – III sp,

    - na komiks do baśni „Dziewczynka z zapałkami” kl. IV – VI sp,

    - na komiks do mitu o Prometeuszu kl. I – III im.,

    - dyktandzie o tematyce strażackiej.

    Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dostarczyło wiele radości uczniom, a dla strażaków było dobra okazją do promocji swojej pracy. Mamy nadzieję, że wśród obecnych uczniów znajdą się ich liczni naśladowcy i kontynuatorzy idei pracy strażaka, bo bycie strażakiem to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja, powołanie i niesienie pomocy innym, bo strażak biegnie tam, skąd inni uciekają.  „Bogu na chwałę – ludziom na ratunek”.

    Naszym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i poświęcony nam czas, jednocześnie życzymy aby działalność w strażackich szeregach była źródłem satysfakcji i spełnienia aspiracji.

    O kolejnych naszych działaniach będziemy informować na szkolnym facebooku i stronie internetowej.

    M.W., E.S.

    Więcej zdjęć ze spotkania w albumie fotograficznym! Zapraszamy

      

     

     

  • BEZPIECZNE WALENTYNKI 2017r.

     

    Podobny obraz

    Proszę o zapoznanie z poniższą broszurką.

     

    broszura_zakazenia(1).pdf

  • Dzień Babci i Dziadka 2017r.

           W dniu 19 stycznia 2017r. uczniowie klasy „0” oraz II-III Szkoły Podstawowej w Kowalach Pańskich gościli na uroczystości szkolnej swoich ukochanych Babcie i Dziadziusiów. Najmłodsi wierszem, piosenką, laurką
     z życzeniami oraz słodkim poczęstunkiem ugościli najstarszych członków swoich rodzin.

    Wzruszeniom, uśmiechom, a nawet łzom szczęścia nie było końca, gdyż maluchy pięknie zaprezentowały się recytując wiersze i śpiewając piosenki dla dziadków.

    W godnym podjęciu prawie 130-osobowej grupy gości dopomogły niezawodne mamusie, bo to one wsparły organizację święta życząc Babciom i Dziadkom tradycyjnych 100 lat, dziękując Im za tak liczne przybycie do naszej szkoły, dziękujemy wszystkim, którzy dopomogli w uświetnieniu tej niecodziennej uroczystości.

    Znalezione obrazy dla zapytania dzień babci i dziadka

  • Ważne spotkanie!

           W dniu 20 stycznia Br. Uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej Kowalach Pańskich odwiedzili strażnicę PSP w Turku. Zorganizowano tam dla nich spotkanie ze strażakiem
     i policjantem, którzy przeprowadzili pogadankę nt. bezpieczeństwa w czasie zbliżających się ferii i bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie, ostrożności w kontaktach z nieznajomymi dorosłymi oraz bezpieczeństwa w domu. Jednak największe wrażenie na najmłodszych zrobiła akcja ratownicza strażaków wydobywających człowieka, pod którym załamał się lód. Dzieci zaangażowały się w pokaz-pomagały ciągnąć lodowe sanki. Taka atrakcyjna forma zajęć na pewno na dłużej zapadnie im w pamięć niż jakakolwiek pogadanka. Strażakom dziękujemy i życzymy jak najmniej wyjazdów ratowniczych.

  • Ważne!

    KOMUNIKAT!

    Choinki szkolne, które miały się odbyć  w dniach 24 i 25 stycznia 2017r. zostały odwołane z powodu licznych zachorowań uczniów naszej szkoły. Odbędą się w innych terminach.

  • Ważne!

    KOMUNIKAT!

    Choinki szkolne, które miały się odbyć  w dniach 24 i 25 stycznia 2017r. zostały odwołane z powodu licznych zachorowań uczniów naszej szkoły. Odbędą się w innych terminach.

  • Ważne informacje

    Fluoryzacja zębów

          W naszej szkole 10 stycznia 2017 r. rozpoczęła się fluoryzacja zębów uczniów szkoły podstawowej. Dbanie o zdrowe zęby poprzedzone było pogadanką na ten temat i pokazem prawidłowego szczotkowania zębów. Następnie uczniowie pod kierunkiem pielęgniarki pani Urszuli Augustyniak przystąpili  do fluoryzacji. Kolejne szczotkowania zębów odbywać  się będą:
    24 stycznia,14, 28 lutego oraz 7 i 21 marca. Uprzejmie prosimy rodziców  o dopilnowanie, aby dzieci
    w wyznaczone dni przyniosły do szkoły własne szczoteczki do zębów.

     

     

    Choinki noworoczne

    Zapraszamy uczniów naszej szkoły na zabawę choinkową:

    ·uczniów klasy IIa, IIb, III, IV szkoły podstawowej w dniu 24 stycznia 2017 r. od godziny 1600 do godziny 1900 ,

    ·uczniów klasy V, VI szkoły podstawowej oraz I, II, III gimnazjum
    w dniu 25 stycznia 2017 r. od godziny 1600 do godziny 1900 .

     

    Wywiadówka

    Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy na wywiadówkę, która odbędzie się w dniu 26 stycznia 2017 r. o godzinie 1600 . Spotkanie rozpocznie się zebraniem ogólnym w świetlicy szkolnej.

     

  • Ważne informacje

    Fluoryzacja zębów

          W naszej szkole 10 stycznia 2017 r. rozpoczęła się fluoryzacja zębów uczniów szkoły podstawowej. Dbanie o zdrowe zęby poprzedzone było pogadanką na ten temat i pokazem prawidłowego szczotkowania zębów. Następnie uczniowie pod kierunkiem pielęgniarki pani Urszuli Augustyniak przystąpili  do fluoryzacji. Kolejne szczotkowania zębów odbywać  się będą: 24 stycznia,14, 28 lutego oraz 7 i 21 marca. Uprzejmie prosimy rodziców  o dopilnowanie, aby dzieci
    w wyznaczone dni przyniosły do szkoły własne szczoteczki do zębów.

     

     

    Choinki noworoczne

    Zapraszamy uczniów naszej szkoły na zabawę choinkową:

    ·uczniów klasy IIa, IIb, III, IV szkoły podstawowej w dniu 24 stycznia 2017 r. od godziny 1600 do godziny 1900 ,

    ·uczniów klasy V, VI szkoły podstawowej oraz I, II, III gimnazjum
    w dniu 25 stycznia 2017 r. od godziny 1600 do godziny 1900 .

     

    Wywiadówka

    Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy na wywiadówkę, która odbędzie się w dniu 26 stycznia 2017 r. o godzinie 1600 . Spotkanie rozpocznie się zebraniem ogólnym w świetlicy szkolnej.

     

  • Ważne informacje

    Fluoryzacja zębów

          W naszej szkole 10 stycznia 2017 r. rozpoczęła się fluoryzacja zębów uczniów szkoły podstawowej. Dbanie o zdrowe zęby poprzedzone było pogadanką na ten temat i pokazem prawidłowego szczotkowania zębów. Następnie uczniowie pod kierunkiem pielęgniarki pani Urszuli Augustyniak przystąpili  do fluoryzacji. Kolejne szczotkowania zębów odbywać  się będą: 24 stycznia,
    14, 28 lutego oraz 7 i 21 marca. Uprzejmie prosimy rodziców  o dopilnowanie, aby dzieci
    w wyznaczone dni przyniosły do szkoły własne szczoteczki do zębów.

     

     

    Choinki noworoczne

    Zapraszamy uczniów naszej szkoły na zabawę choinkową:

    ·uczniów klasy IIa, IIb, III, IV szkoły podstawowej w dniu 24 stycznia 2017 r. od godziny 1600 do godziny 1900 ,

    ·uczniów klasy V, VI szkoły podstawowej oraz I, II, III gimnazjum
    w dniu 25 stycznia 2017 r. od godziny 1600 do godziny 1900 .

     

    Wywiadówka

    Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy na wywiadówkę, która odbędzie się w dniu 26 stycznia 2017 r. o godzinie 1600 . Spotkanie rozpocznie się zebraniem ogólnym w świetlicy szkolnej.

     

  • Podsumowanie konkursów w sanepidzie

  • Koncert Kolęd

      

    W dniu 14 grudnia w naszej szkole odbył się uroczysty Koncert Kolęd. Wzięli w nim udział zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz główni bohaterowie uroczystości –uczniowie. Przygotowali oni i przedstawili tradycyjne kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce świątecznej. Koncert umożliwił zaprezentowanie na forum szkoły wszechstronnych talentów naszych uczniów  - plastycznych, wokalnych, tanecznych, aktorskich, bowiem młodzi artyści śpiewali, tańczyli,  grali na fletach, trąbce, pianinie, a uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej pięknie udekorowanej pracami przez nich wykonanymi. Miłym punktem uroczystości był kiermasz przygotowany przez Radę Rodziców, na którym można były zaopatrzyć się w pierniczki, ozdoby choinkowe, jemiołę oraz sianko pod świąteczny obrus. Ten wyjątkowy wieczór wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, pozwolił oderwać się na chwilę od codziennych obowiązków
    i zadumać nad sensem i istotą Bożego Narodzenia.

  • Zajęcia czytelnicze dla uczniów klas IIa, IIb, III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego

     

    W dniach 19 -20 grudnia uczniowie klasy I gimnazjum działający w klubie czytelniczym biblioteki szkolnej przeprowadzili w klasach IIa, IIb, III oraz w oddziale przedszkolnym zajęcia związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Punktem wyjścia było przeczytanie fragmentu powieści Astrid Lindgren, który mówił o tym, jak Lasse, Bosse, Olle, Britta Anna i Lisa – czyli tytułowe dzieci z Bullerbyn spędzały Boże Narodzenie. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści, a następnie sami opowiedzieli
    o przygotowaniach do świąt, o zwyczajach świątecznych, ulubionych potrawach i kolędach. Ponadto dzięki spostrzegawczości przeprowadziły przez labirynt Mikołaja do sań i  ułożyły z bombek życzenia świąteczne. Kolejnym punktem zajęć było wspólne sklejanie łańcucha świątecznego, który składał się z ogniw wykonanych przez wszystkich uczniów klasy. Dzieci  razem
    z gimnazjalistami odtańczyły świąteczny taniec i zaprezentowały piosenki o tematyce świątecznej. Na zakończenie skosztowały świątecznych pierniczków i z żalem pożegnały Mikołaja oraz jego świtę. 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich - Kolonii
    Szkoła Podstawowa w Kowalach Pańskich - Kolonii,
    Kowale Pańskie - Kolonia 34,
    62-704 Kawęczyn
  • Sekretariat 632887267
    Dyrektor 632887286

Galeria zdjęć